TP-Link Omada TL-SG2218P JetStream 18 Port Gigabit Smart Switch with 16 Port PoE+ (150w)
價格:
訂貨最快一天到貨
描述
Highlights
  • 150 W PoE Budget: 16× 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 150 W.
  • Centralized Management: Cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management.
  • Static Routing: Helps route internal traffic for more efficient use of network resources.
  • Optimize Voice and Video Applications: L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping.
  • IPv6: IPv6 support with dual IPv4/IPv6 stack, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery.
  • 3 Years TP-Link Local Manufacturer Warranty
Product Descriptions
 Specifications
Hardware Features
Interface • 16× 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports (Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
• 2× Gigabit SFP Slots
Network Media • 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
• 100BASE-TX/1000Base-T: UTP category 5, 5e or above cable (maximum 100m)
• 1000BASE-X: MMF, SMF
Fan Quantity 1
Power Supply 100-240V AC, 50/60Hz
PoE Ports (RJ45) • Standard: 802.3at/af compliant
• PoE+ Ports: 16 Ports
• PoE Power Budget: 150 W
Dimensions (W x D x H ) 17.3 × 7.1 × 1.7 in. (440 × 180 × 44 mm)
Mounting Rack Mountable
Max Power Consumption 181.4 W (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected)
• 178.3 W (220 V/50 Hz) (with 150 W PD connected)
Max Heat Dissipation • 619.06 BTU/hr (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected)
• 608.52 BTU/hr (220 V/50 Hz) (with 150 W PD connected)