ADATA 32GB Kit (2x16GB) LANCER NEON RGB AX5U6000C3016G-DCLANRSG DDR5 6000MHz CL30 Memory AMD EXPO & Intel XMP 3.0 (RM-LNR432)
價格:
訂貨最快一天到貨
描述
LANCER NEON RGB DDR5 ABSOLUTELY ILLUMINATED
World's 1st Eco-Friendly RGB DDR5 Memory Module
Eco-Friendly IMR Creates Green Gaming Aesthetics
Lightning Fast, Stable, & High Quality
Exclusive Coating for Worry-Free Overclocking
Immersive 60% RGB Surface Illumination
Create Personalized Lightshow with XPG Prime
Enhanced Power Management
Stability and Reliability
Overclocking Made Easy
AMD EXPO
AMD EXPO only supported by DDR5 memory with a speed of 6400MT/s or less.
Features
World’s first eco-friendly RGB gaming memory module
Exclusive heat dissipating coating delivers overclocking with peace of mind
Eco-friendly IMR friendly process enhances green gaming aesthetics
Industry leading 60% Illuminated RGB area
PMIC for power supply stability
On-die ECC error correction
Supports Intel XMP 3.0 and AMD EXPO for easy overclocking
Technical Specifications
Model
AX5U6000C3016G-DCLANRSG
Type
DDR5
Capacity
32GB
Speed
6000MHz
CAS Latency
CL30
Voltage
1.4V
Operating Temperature
0°C to 85°C
Form Factor
DIMM
Pin Count
288-Pin
ECC
Non-ECC
Buffering
Unbuffered
Heat Spreader
Yes
Dimensions (L x W x H)
133.35 x 45.18 x 8.7mm